Oto co się stanie, jeśli podpalisz liść laurowy w swoim mieszkaniu

Oto co się stanie, jeśli podpalisz liść laurowy w swoim mieszkaniu

Pomimo istnienia różnych teorii na temat tego, dlaczego rzymski wódz Cezar nosił wieniec laurowy, powszechnie akceptowana wersja wśród historyków sugeruje, że wieniec laurowy symbolizował nieśmiertelną moc.

Właściwości lecznicze liścia laurowego

W starożytności liść laurowy często wykorzystywany był jako antidotum i środek dezynfekujący. Istniały społeczności, które stosowały tę przyprawę jako środek poprawiający koncentrację i łagodzący bezsenność. Współcześnie również znane są te zastosowania aromatycznej przyprawy; na przykład, gdy małe dziecko ma trudności ze zasypianiem i jest nadpobudliwe, wystarczy położyć obok łóżeczka 2-3 liście laurowe – zazwyczaj ta przyprawa działa uspokajająco, a dzieci szybko zasypiają.

Liść laurowy to również naturalny odświeżacz powietrza.

Aby pozbyć się nieprzyjemnych zapachów w domu bez użycia sztucznych produktów, wystarczy podpalić kilka liści laurowych. Zrób to i opuść pokój na około 10-15 minut. Po powrocie zauważysz, że nie tylko powietrze jest świeższe, ale również atmosfera staje się bardziej pozytywna.

Dodatkowe korzyści:

Zapach liści laurowych działa na organizm jak środek przeciwbólowy, co skutkuje zwiększoną produkcją endorfin.

Zapach liści laurowych łagodzi układ nerwowy.

Może przeciwdziałać napadom epilepsji.

Skuteczny w łagodzeniu bezsenności.

Wspomaga oczyszczanie dróg oddechowych.

Liść laurowy jako środek przeciwko molom

Od dawna wiadomo, że liść laurowy może być używany w celach domowych, np. w celu odstraszenia karaluchów i moli. Jednak działa to tylko w przypadku stosunkowo świeżych liści.

Zastosowanie kosmetyczne

Aby utrzymać elastyczność skóry i zapobiec powstawaniu zmarszczek, można użyć naparu z liści laurowych do masażu twarzy. Taki napar można łatwo przygotować w domu, gotując 200 gramów świeżych liści laurowych z gałązkami w stu mililitrach wody. Po zagotowaniu wody należy zdjąć ją z ognia i pozostawić napar pod przykryciem przez 10 minut.


Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Optimized by Optimole